Ultra Teknoloji A.Ş. 30 yılı aşkın çözüm odaklı sistem entegrasyonu deneyimini bünyesinde barındıran, köklü bir proje, tasarım, mühendislik ve taahhüt kuruluşudur.

Firmanın temelleri 1970’li yılların ikinci yarısına kadar dayanmaktadır.

Uzun yıllar Karayolu Trafik Kontrol ve Yönetim Sistemleri için elektronik tabanlı çözümlerin üretimini, kurulumunu ve entegrasyonunu, geniş bir yelpazede, büyük başarılarla gerçekleştirmiştir.

1990’lı yılların başlarında Akıllı Ulaşım Sistemleri konusunda etraflı yatırımlar yapmaya başlamıştır. On yıllık bir dönemde gerek AR-GE çalışmalarıyla ve gerekse büyük ölçekli ITS tasarım ve taahhüt işleriyle sektöre damgasını vurmuştur.

2000’li yıllarda, karayolu tünelleri için Tünel Güvenliği ve Elektromekanik Sistemlerin Entegrasyonu konularında yürüttüğü titiz, detaylı ve derinlemesine çalışmaları sayesinde konusunda güvenilir bir uzmanlığa sahip olmuştur.

Hayata geçirdiği başarılı birçok proje uygulamaları ile ülkemizde ve uluslar arası camiada konusunda uzmanlaşmış, ciddi ve güvenilir bir marka olarak, Ultra adını belleklere yerleştirmiştir.

Bugün sektörde yer alan tüm oyuncular ile işveren konumunda bulunan resmi kurum ve kuruluşların yanı sıra, konuyla ilgili özel ve tüzel kişiler, akademik çevreler ve mal / hizmet tedarikçileri tarafından Ultra, yarattığı marka değeriyle hak ettiği saygıyı görmektedir.

Raylı Sistemler konusunda hizmet vermeyi amaçlayan ULTRA TEKNOLOJİ  kurulduğundan bu yana Raylı Sistemler konusunda farklı mühendislik çözümleri içeren proje ve uygulama deneyimini, uzmanlaşan insan kaynağı ve özel makine parkı ile günümüze taşımaktadır. ULTRA TEKNOLOJİ, bugün hem Anahtar Teslim Raylı Sistem projeleri yapabilen, hem mevcut Raylı Sistemlerin bakım-onarım ve takviye işlerini gerçekleştirebilen, yüksek mühendislik çözümleri içeren tasarımlar yapabilen, Demiryolu Beton Travers, Makas Travers yapabilen Raylı Sistemler konusunda ülkemizin çok işlevli en önemli şirketidir.

^